Nowy Profesjonalna szczotka do twarzy i szyi - naturalne włosie Zobacz większe

Lullalove

Profesjonalna szczotka do twarzy i szyi - naturalne włosie

  39,99 zł

  Oczekujemy na dostawę

  Więcej informacji

  Profesjonalna szczotka do twarzy i szyi - naturalne włosie

  Jaka powinna być idealna szczotka do szczotkowania twarzy? Delikatna dla skóry! Przed stworzeniem tej szczotki, testowaliśmy różne włosia. Jednak i tampico (agawa), szczecina czy nawet delikatna kozina, były zbyt ostre dla cienkiej skóry twarzy. W szczotkowaniu bowiem chodzi nie o zadrapania i ból, a pobudzenie krążenia (efekt lekkiego zaczerwienienia), prawidłowy drenaż limfatyczny i delikatne złuszczenie martwego naskórka. Nie jest to typowy peeling ani zwykły masaż. 

  Korzyści ze szczotkowania twarzy:

  • poprawa krążenia,
  • oczyszczenie skóry,
  • poprawa jędrności skóry,
  • poprawa owalu twarzy,
  • rozluźnienie napięcia mięśni twarzy,
  • drenaż limfatyczny.

  Zastoje limfy objawiają się widoczną opuchlizną okolic oczu, policzków, szyi czy obojczyka.

  Jak szczotkować twarz:
  Umyj skórę i wyrównaj pH np. hydrolatem. Wykonuj delikatne, posuwiste ruchy kierując się od środka twarzy, na zewnątrz. Idąc z dołu do góry. Ruchy mogą być proste lub koliste. Nie trzyj w jednym miejscu, nie dociskaj szczotki. Uważaj na okolice oczu, aby nie wprowadzić włosia do oka.

  Jak często szczotkować twarz:
  Szczotkowanie wykonuj maksymalnie 3 razy w tygodniu. Przy skórze wrażliwej - raz w tygodniu. Szczotkowanie nie jest typowym peelingiem, ale po części ma również taką funkcję. Nie jest to zwykły masaż twarzy.

  Jak długo szczotkować twarz:
  Szczotkowanie całej twarzy powinno zająć około 1-2 minut. Dla efektów liczy się systematyczność.

  Zobacz instrukcję na zdjęciu.

  Szczotka nadaje się także do masażu szyi, dekoltu i biustu.

  Przeciwwskazania:
  Otwarte rany, aktywny trądzik, silne podrażnienia skóry. Nie szczotkujemy odstających pieprzyków.

  W przypadku skóry po ingerencji chirurgii plastycznej, należy zawsze postępować zgodnie z zaleceniami lekarza, który wykonywał zabieg/operację.

  Higiena szczotki:
  Szczotka przeznaczona do używania na sucho. W celu dezynfekcji należy spryskać samo włosie octaniseptem lub spirytusem oraz otrzepać ją po każdym użyciu. Można umyć włosie szamponem, nie mocząc oprawy i odkładając szczotkę do wyschnięcia włosiem w dół. Szczotka to przedmiot higieny osobistej. Powinna być używana tylko przez 1 osobę i wymieniana co 6 miesięcy. 

  Surowce: 
  Oprawa z litego drewna bukowego. Nie moczyć, nie trzymać na bezpośrednim źródle ciepła np. kaloryferze. Wilgoć może spowodować pękanie lub czernienie drewna.
  Włosie końskie - delikatne dla wrażliwej i cienkiej skóry. Włosie jest obcinane, nie zabija się koni. 

  Pakowana w płócienny woreczek.

  Pod kątem korzyści płynących z drenażu limfatycznego, szczotkowanie górnych części ciała, poleca się również mężczyznom.

  Szczotki nie należy moczyć, ze względu na oprawę z litego drewna. Drewno może popękać w kontakcie z wodą, co nie wpłynie na samo szczotkowanie, jedynie efekt wizualny. Szczotkę należy dezynfekować w razie potrzeby, np. octaniseptem i wymieniać regularnie co 4-6 miesięcy (w zależności od zużycia).

  Szczotka nabijana ręcznie, na początku może stracić trochę włosia, którego nie dało się usunąć na etapie produkcji, a które jest tu cieniutkie. Wystarczy ją przeczesać przed pierwszym użyciem. 

  Produkt polski.

  Opinie

  Szanujemy Twoją prywatność, dlatego podana nazwa lub imie będzie ukryte za pomocą gwiazdek *** *
  Path: > > > Profesjonalna szczotka do twarzy i szyi - naturalne włosie

  Podobne produkty: