Nowy SERUM Z CZYSTYM RETINOLEM 0,5% ODNOWA I STYMULACJA Zobacz większe

Basic Lab

SERUM Z CZYSTYM RETINOLEM 0,5% ODNOWA I STYMULACJA

  124,90 zł

  +

  Więcej informacji

  SERUM Z CZYSTYM RETINOLEM 0,5% ODNOWA I STYMULACJA

  Specjalistyczne serum na noc w formie lekkiego olejku na bazie 0,5% czystego retinolu, koenzymu Q10 i skwalanu który przyczynia się do kompleksowego działania przeciwstarzeniowego oraz korygującego niedoskonałości.

  SPOSÓB UŻYCIA:

  Kurację retinolem przeprowadzamy w sezonie jesienno-zimowym (mniej więcej od września do marca/kwietnia). Stosując retinol w pielęgnacji, na dzień bezwzględnie aplikujemy wysoką ochronę przeciwsłoneczną SPF50+ i unikamy ekspozycji na słońce. Należy również pamiętać, że podczas kuracji retinolem skóra wymaga wzmożonego nawilżania oraz regeneracji.

  • Rozpoczynamy stosowanie retinolu zawsze od niższego stężenia, czyli 0,3 lub 0,5% - zarówno przeprowadzając kurację po raz pierwszy, jak i wznawiając ją po dłuższej przerwie.
  • Retinol wprowadzamy stopniowoprzez pierwsze 2 tygodnie stosując co 4-5 wieczór. Po każdych skończonych dwóch tygodniach zmniejszamy odstęp między aplikacjami o 1 dzień.
  • Nakładamy go tylko raz dzienniewyłącznie w pielęgnacji wieczornejna oczyszczoną i suchą skórę, omijając okolice oczu.
  • Na początku wprowadzania retinolu do pielęgnacji aplikujemy go samodzielnie, aby obserwować reakcję skóry. Docelowo, ok. 30-40 minut po aplikacji retinolu, można nakładać produkt nawilżająco-regenerujący, np. serum z ceramidami i/lub lipidowy krem na zimę.
  • W pierwszych tygodniach stosowania można zaobserwować zaczerwienienie, przesuszenie czy podrażnienie skóry, a także jej łuszczenie się - jest to wynik budowania się tolerancji skóry na tą substancję aktywną.
  • Na wyższe stężenie retinolu przechodzimy najwcześniej w momencie, gdy skóra dobrze toleruje stosowanie niższego minimum 4-5 razy w tygodniu.
  • Wyższe stężenie również wprowadzamy "od nowa", budując tolerancję skóry - najpierw co 4 dni, stopniowo zwiększając częstotliwość wraz z upływem czasu.

  Stosowanie retinolu przez cały rok jest dopuszczalne, jednak na okres wiosenno-letni warto przejść na niższe stężenie, a planując wzmożoną ekspozycję na słońce, odstawić go całkowicie na ok. 4 tygodnie wcześniej.

  SKŁAD:

  Squalane, Retinol, Ubiquinone, Polysorbate 20.

  Pojemność: 30ml

  Opinie

  Szanujemy Twoją prywatność, dlatego podana nazwa lub imie będzie ukryte za pomocą gwiazdek *** *
  Path: > > > SERUM Z CZYSTYM RETINOLEM 0,5% ODNOWA I STYMULACJA

  Podobne produkty: